„Warsztaty z wyrobu mydełek oraz kul do kąpieli”

Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących Pomocy „Razem” z siedzibą w Skrzynnie prowadziło w ramach projektu pt.: „Warsztaty z robienia mydełek oraz kul do kąpieli”
w Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Gromadzicach oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Wieluniu. 😃 Zajęcia realizowane w ramach projektu zostały sfinansowane przez Powiat Wieluński w ramach zadania publicznego: „Wspieranie aktywnych form integracji społecznej niepełnosprawnych mieszkańców powiatu wieluńskiego.”
Warsztaty mydlarskie to niecodzienne zajęcia edukacyjne, które przeniosły niepełnosprawne osoby ( dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe) w czasy, kiedy mydło było produktem unikatowym. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać historie skrywane przez małe mydełka i kule kąpielowe, a przede wszystkim własnoręcznie i samodzielnie stworzyć swoje unikalne mydełko o wybranym kształcie, kolorze, zapachu i z wyjątkowymi dodatkami, a ponadto kule do kąpieli w wybranych przez siebie kolorach i zapachach 🛁🛀🧼Zajęcia pozwoliły przenieść uczestników w pachnący świat mydła i kul do kąpieli, umożliwiając tym samym poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali mydełka oraz kule do kąpieli, które następnie zapakowali i zabrali do domu. Samodzielnie wykonane mydełka, to wspaniały prezent na każdą okazję 🎁 Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia warsztatów 🏆 a dodatkowo organizator przewidział dla wszystkich poczęstunek (kawę, herbatę, słodycze, popcorn) 🧁🍬🍩🍪☕️🥤Radości i uśmiechu było co nie miara. Dziękujemy 🤗🤝👏👏👏
 

1 thought on “„Warsztaty z wyrobu mydełek oraz kul do kąpieli””

Comments are closed.

Shopping Cart